Alışveriş Prosedürü

Mastermarket.net sitesinden alışverişlerinizi ister üye olarak isterseniz de üye olmadan yapabilirsiniz.


Üye olabilmek için "Yeni Üyelik" bölümünü kullanınız


Almak istediğiniz ürünleri "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır. Arzu ederseniz almak istediğiniz bir ürünü 'Hemen Al' tuşuna basarak, ürün eklenmiş şekilde direk alışveriş sepetinize yönlendirilirsiniz.


Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.


Sepetinizdeki ürünleri 2 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı ile (tek çekim)  ve Banka havalesi ile ödeme . Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra "Satın Al" butonuna tıklayın.


Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler net üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır.


Yada direk banka hesabına havale ile ödeme yapılır. Bu durumda müşteri paranın mastermarket’in banka hesabına vaktinde geçmesi için gerekli önlemleri alır.Vaktinde hesaba geçmeyen para için mastermarket teslimi geciktirme hakkına sahiptir ve bundan doğabilecek her türlü gecikme, masraf ve olumsuzluklar müşterinin hesabına ait olacaktır.


Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, müşterinin istediği bölgede gemiye motor ile teslim edilir ve müşteriden malın teslim alındığına dair gemi kaşesi ve imzası alınır.


Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.


Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.


Müşteri ödeme kısmında siparişin MASTER MARKET yada kendi motoru ilemi gemiye teslim edileceğini belirler.

Böylece MASTER MARKET ya ürünleri kendi motor servisiyle gemiye bırakır yada armatör/gemi kaptanının belirttiği boğaz acentesine

Zeyport limanında teslim eder.


Gemi personelinin şahsi yapacakları alışverişlerde satın alma bölümündeki 'PERSONAL SHOPPING' seçeneğini seçmelidirler.

Böylelikle sistemde otomatik oluşan euro 150  teslimat formalite masrafını ödemezler.


Gemi personelinin vermiş olduğu tüm siparişler MASTER MARKET  tarafından Gemi Kaptanına teslim edilmek üzere bir

paketle gemiye yada geminin Zeyport acentesine teslim edilir.